Homosexuálne partnerstvá?

Autor: Dominika Hajdučková | 10.7.2015 o 14:04 | Karma článku: 4,09 | Prečítané:  279x

Stretávam sa s homosexuálmi denne. Či už vo forme mojich idolov, kamarátov alebo úplne cudzích ľudí kráčajúcich oproti mne.

Touto otázkou sa zaoberám už veľmi dlho. Zaráža ma ľudská hlúposť vzhľadom na homosexuálne páry. Často sa stretávam s odpoveďou, ktorá začína nejako takto: ,, Ja proti nim nič nemám, ale..." ďalej spustia milión dôvodov prečo sú homosexuálne partnerstvá zlé, hlúpe a dokonca až choré. Každučký jeden deň sa stretávame s násilim, so smťou, s krádežami no mávneme nad tým rukou. Akonáhle však ľudia vidia párik rovnakého pohlavia sú znechutení a plní predsudkov. Pýtam sa prečo? Prečo by mal byť obraz dvoch milujúcich sa ľudí viac neznesiteľný pre spoločnosť ako násilie? Myslím si, že ľudia by sa mali lepšie zamyslieť nad svojimi hodnotami.

Ak by som sa na homosexualitu mala pozrieť z biologického hľadiska, našla som veľmi zaujímavý poznatok. Tento poznatok poukazuje na ľudskú sexualitu a jej základ. Rakúsky psychiater Sigmund Freud z roku 1905 tvrdí, že ľudská sexualita má bisexuálny základ. Vychádzal z poznania, že v ženskom hormobálnom obraze síce dominujú ženské pohlavné hormóny - estrogén, ale nájdeme tu aj mužské - testosterón. To isté platí aj o mužských pohlavných hormónoch. 

Na otázku či by si homosexuálne páry mohli adoptovať deti mám priamu odpoveď. Áno! Vysvetlenie je jednoduché. Mnoho ľudí tvrdí, že jediná cesta k plnohodnotnému životu je tradičná rodina teda mama a otec. Nad týmto sa musím vždy pousmiať. Rozvodovosť na Slovensku dosahuje 45%, naozaj netuším ako toto môže byť tá správna cesta. 

Nakoniec by som len chcela dodať, že svet v dnešnej materiálnej dobe potrebuje lásku a preto sa nebojme ľúbiť a prejaviť to kým naozaj sme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Polovojenská organizácia pýta peniaze na domobranu, končia na súkromnom účte

Výzvou na posielanie finančných príspevkov sa už zaoberá polícia.

KOMENTÁRE

Zmizne dôkaz o krytí Bašternáka?

Inšpekcia koná, akoby kryla ľudí, ktorí vlani zmarili raziu u developera.


Už ste čítali?