Homosexuálne partnerstvá?

Autor: Dominika Hajdučková | 10.7.2015 o 14:04 | Karma článku: 4,09 | Prečítané:  260x

Stretávam sa s homosexuálmi denne. Či už vo forme mojich idolov, kamarátov alebo úplne cudzích ľudí kráčajúcich oproti mne.

Touto otázkou sa zaoberám už veľmi dlho. Zaráža ma ľudská hlúposť vzhľadom na homosexuálne páry. Často sa stretávam s odpoveďou, ktorá začína nejako takto: ,, Ja proti nim nič nemám, ale..." ďalej spustia milión dôvodov prečo sú homosexuálne partnerstvá zlé, hlúpe a dokonca až choré. Každučký jeden deň sa stretávame s násilim, so smťou, s krádežami no mávneme nad tým rukou. Akonáhle však ľudia vidia párik rovnakého pohlavia sú znechutení a plní predsudkov. Pýtam sa prečo? Prečo by mal byť obraz dvoch milujúcich sa ľudí viac neznesiteľný pre spoločnosť ako násilie? Myslím si, že ľudia by sa mali lepšie zamyslieť nad svojimi hodnotami.

Ak by som sa na homosexualitu mala pozrieť z biologického hľadiska, našla som veľmi zaujímavý poznatok. Tento poznatok poukazuje na ľudskú sexualitu a jej základ. Rakúsky psychiater Sigmund Freud z roku 1905 tvrdí, že ľudská sexualita má bisexuálny základ. Vychádzal z poznania, že v ženskom hormobálnom obraze síce dominujú ženské pohlavné hormóny - estrogén, ale nájdeme tu aj mužské - testosterón. To isté platí aj o mužských pohlavných hormónoch. 

Na otázku či by si homosexuálne páry mohli adoptovať deti mám priamu odpoveď. Áno! Vysvetlenie je jednoduché. Mnoho ľudí tvrdí, že jediná cesta k plnohodnotnému životu je tradičná rodina teda mama a otec. Nad týmto sa musím vždy pousmiať. Rozvodovosť na Slovensku dosahuje 45%, naozaj netuším ako toto môže byť tá správna cesta. 

Nakoniec by som len chcela dodať, že svet v dnešnej materiálnej dobe potrebuje lásku a preto sa nebojme ľúbiť a prejaviť to kým naozaj sme.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí, tvrdí nová aplikácia určená pre deti bohatých.

SVET

Šoky, nefunkčné lepidlo a Trump. Ako Rakúsko už deväť mesiacov volí prezidenta

Z víťazstiev sa už tešili, rozhodne sa až teraz.

DOMOV

Stálicou maďarskej politiky na Slovensku je Bugár

Maďarskú menšinu reprezentujú od roku 1989 tie isté tváre.


Už ste čítali?